Lakma

Producent Profesjonalnych Środków Czystości
Nasze NOWOŚCI

Strona główna » Aktualności » CERTYFIKAT BRC CP

CERTYFIKAT BRC CP

wielkość tekstu:A | A | A

Z satysfakcja informujemy, że posiadamy Certyfikat  BRC Global Standard For Consumer Products,  wydany przez  DNV BUSINESS ASSURANCE.

Certyfikat ten potwierdza zgodność zapewnienia bezpieczeństwa produkcji, przechowywania, dystrybucji i pakowania według standardu BRC CP
w kategorii 07 – Chemicals  & chemical products.

Numer Certyfikatu: Nr 174246-2015-ABRC-POL-DNV.

Standard BRC CP  - jest jednym z najpopularniejszych i najszerzej stosowanych standardów dla dostawców współpracujących z sieciami handlowymi zarówno przy produkcji wyrobów nieżywnościowych sprzedawanych pod własną marką producenta, jak i pod marką sieci. Certyfikować na zgodność ze standardem BRC CP można więc produkcję wszelkiego rodzaju produktów non-food, jak np. ubrania, zabawki, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego itp. Wyroby te klasyfikowane są również przez standard BRC CP na grupy, dla których stosuje się osobne wymagania w zależności od ich wpływu na bezpieczeństwo potencjalnego użytkownika oraz odnoszące się do nich przepisy prawne i normy zharmonizowane.

Standardy BRC pierwotnie powstały w odpowiedzi na potrzeby członków Brytyjskiego Stowarzyszenia Handlu (BRC) oczekujących wprowadzenia wymagań, które miałyby zapewnić bezpieczeństwo produkcji, przechowywania, dystrybucji i pakowania wyrobów. Z czasem standard zyskiwał coraz większą popularność na świecie dzięki swojemu praktycznemu zastosowaniu – oprócz zapewnienia sprzedawców co do kompetencji i przestrzegania wysokich standardów przez ich dostawców, ograniczał konieczność przeprowadzania przez nich własnych czasochłonnych i kosztownych auditów. Zgodność ze standardem BRC weryfikowana i certyfikowana jest bowiem przez niezależną jednostkę certyfikującą, a następnie potwierdzona wpisem do bazy BRC.

Pieczę nad zawartością techniczną i funkcjonowaniem standardów BRC sprawuje Brytyjska Organizacja Handlu, która również wydaje pozwolenia na audytowanie przez jednostki certyfikujące systemu BRC.

czytano: 3294 razy

źródło: lakmapro.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł Strona główna
informacje prawne

LAKMA Strefa Sp. z o.o. 43-254 Warszowice, ul. Gajowa 7, tel./fax: (+48) 32 43 53 188, mail: lakma.strefa@lakma.com

▲ do góry
LAKMA Professional - producent profesjonalnych środków czystości dla Firm, rynku HoReCa, gastronomii, służby zdrowia. Oferujemy wysokiej jakości środki do czyszczenia min. sanitariatów, podłóg, mebli, szyb. Zawsze służymy fachowym doradztwem i szkoleniami.