Grupa LAKMA

GRUPA KAPITAŁOWA LAKMA

To polska grupa przedsiębiorstw z obszaru chemii budowlanej, gospodarczej i przemysłowej działających pod marką LAKMA od końca lat 80. XX wieku. W skład w grupy wchodzi jeden z największych polskich producentów chemii gospodarczej – LAKMA STREFA – producent takich powszechnie stosowanych w polskich domach marek jak SIDOLUX, PERLUX, producent chemii przemysłowej Pollena-Astra oraz LAKMA SAT, producent silikonów, systemów ociepleń i chemii budowlanej m.in. marki LAKMA, LAKMA TERM oraz Francesco GUARDI Collezione

W grupie siła

30 lat na rynku
Ugruntowana
pozycja na rynku
Kompleksowość
oferty
Najwyższe
standardy ISO
Własne
laboratorium
Własne zaplecze
logistyczne

Nasza strategia opiera się na inwestowaniu w nowe technologie, badaniu i tworzeniu nowych trendów w swojej branży oraz reagowaniu na nowe potrzeby rynku. Dzięki takiemu podejściu nieustannie się rozwijamy i oferujemy klientom wyroby wysokiej jakości, spełniające europejskie normy, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen. Naszym wyróżnikiem, w porównaniu do konkurencji, jest także duża elastyczność w zaspokajaniu indywidualnych potrzeb klientów.

W działalności badawczo - rozwojowej LAKMA ściśle współpracuje z renomowanymi zachodnimi koncernami chemicznymi co gwarantuje bardzo wysoką jakość wdrażanych wyrobów.

RYNKI, NA KTÓRYCH FUNKCJONUJEMY

LAKMA to organizacja, która działa prężnie na rynku polskim oraz stale poszerza swój zasięg o nowe rynki zagraniczne. Obecnie nasze produkty można znaleźć w takich krajach jak: Polska, Niemcy, Holandia, Francja, Czechy, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Uzbekistan, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Węgry, Irlandia, Rumunia, Chiny, Kazachstan.

Historia w pigułce

POCZĄTKI

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1988 roku. Początkowo LAKMA zajmowała się wytwarzaniem maszyn do produkcji lakierów i farb. W 1993 roku, w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku, przekształciliśmy się w samodzielnego producenta wybranych produktów z branży chemii budowlanej.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_grupa_lakma_historia_w_pigulce_1_iskrzy.jpg
lakma_pro_ikony_w_tresciach_iskrzy-12.png

ROZWÓJ

Od samego początku stawialiśmy na innowacyjność, co zaowocowało szybkim rozwojem firmy. W krótkim czasie LAKMA rozpoczęła produkcję silikonów i klejów montażowych, a następnie tynków i farb dekoracyjnych. Chemia budowlana nie była jedyną branżą, w której rozwijała się firma. W międzyczasie uruchomiliśmy również spółkę, której głównym obszarem działania stała się chemia gospodarcza- LAKMA STREFA Sp. z o.o. Ta gałąź firmy funkcjonuje do dziś jako wydzielony, niezależny podmiot gospodarczy. Klientom znana jest głównie z, odnoszącej ogromne sukcesy na rynku, marki SIDOLUX.

LAKMA DZIŚ

Dziś LAKMA to rozbudowana organizacja wielofirmowa, którą tworzą spółki:

  • LAKMA SAT – jeden z największych polskich producentów chemii budowlanej oraz gospodarczej. Spółkę od zawsze charakteryzowały produkty wysokiej jakości, w bardzo konkurencyjnej ofercie cenowej oraz umiejętność dopasowanie się do indywidualnych potrzeb klientów
  • LAKMA STREFA –przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem na rynku Polskim oraz na rynkach międzynarodowych. Spółka działa w obszarach: Chemia Gospodarcza i Chemia Profesjonalna. Producent wielu znanych marek, takich jak: Sidolux, Perlux, PROFIMAX.
  • LAKMA Sp. z o.o. - gałąź firmy odpowiedzialna za całe zaplecze logistyczne – magazyn wysokiego składowania, organizacja wysyłek, transport itp.
  • POLLENA ASTRA – Zakład chemii gospodarczej, profesjonalnej i samochodowej, z ponad 100 letnią tradycją. Firma posiada nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia do produkcji i konfekcjonowania wszelkiego rodzaju płynów z wyżej wymienionego zakresu. Produkcja odbywa się na rynek polski i międzynarodowy.

Każda z wymienionych spółek dysponuje własnym zapleczem produkcyjnym, badawczo-rozwojowym, marketingowym, dystrybucyjnym i logistycznym.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_grupa_lakma_historia_w_pigulce_2_iskrzy.jpg