Lakmaprofessional

Przewaga konkurencyjna

ekspercka wiedza
branżowa
30 lat na
rynku
kompleksowość
oferty
własne
laboratorium
najwyższe
standardy iso
cykliczne
szkolenia

Przede wszystkim jakość

Dlaczego nasze marki są rozpoznawalne w całej Polsce? Odpowiedź jest prosta. Od początku istnienia firmy naszym bezwzględnym priorytetem jest dbanie o najwyższą jakość wytwarzanych produktów. W tym celu posiadamy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym opracowujemy oryginalne receptury środków chemicznych. Zawsze staramy się dobierać najwyższej jakości składniki, zachowując przy tym troskę o środowisko naturalne.

Potwierdzeniem tego jest, przyznany firmie LAKMA certyfikat TÜV Rheinland ISO 14001:2004 „System Zarządzania Środowiskowego”. To ogólnoświatowa norma, która dowodzi, że nasze działania związane są z ochroną środowiska i zapobieganiem zanieczyszczeniom, w odpowiedzi na wyzwania nowoczesnego świata i ekologii.

Wiarygodność

Chcemy być wiarygodni dla wszystkich naszych klientów i partnerów biznesowych. Dlatego też stawiamy na certyfikowany system zarządzania jakością. Jesteśmy dumni z tytułu wprowadzenia, utrzymania i ciągłego udoskonalania naszego Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z Międzynarodową normą ISO 9001:2008.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_pro_wiarygodnosc_iskrzy.jpg

Certyfikaty

Szereg certyfikatów, które posiadają produkty marki Lakma stanowią potwierdzenie ich najwyższej jakości. Wśród nich m.in.: ISO 9001 System Zarządzania Jakością oraz ISO 14001 System Zarządzania Środowiskowego, które są efektem wysokiego zaangażowania w produkcję oraz otwartości na wyzwania. To także certyfikat systemu BRC CP przeznaczony jedynie dla firm, które spełniają wymagania dotyczące jakości oferowanych produktów. Lakma jest także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, jedynej organizacji w Polsce działającej w oparciu o synergię przemysłu kosmetycznego i środków czystości, a także produktów biobójczych.

cert.jpg

Atuty infrastruktury

Jednym z powodów, dla których LAKMA od 30 lat pełni rolę jednego z liderów w swojej branży na rynku polskim i rynkach międzynarodowych, jest otwartość na nowe technologie wspierające przemysł. Zawsze podążamy za trendami, dzięki czemu udało nam się zbudować imponującą infrastrukturę i zaplecze techniczne. Większość procesów w naszej firmie odbywa się w sposób zautomatyzowany, a produkty zawsze trafiają na czas do klientów i partnerów biznesowych.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_pro_atuty_infrastruktury_iskrzy.jpg

Zaplecze techniczne

LAKMA

posiada w pełni zautomatyzowany i jeden z najwyższych magazyn wyrobów gotowych w Polsce, o łącznej powierzchni 4500m2. Mieści się tam 16 240 palet, a obiekt posiada 14 poziomów składowania. Dzięki temu dajemy gwarancję terminowości i rzetelności dostaw dla naszych Klientów. Trwałe relacje biznesowe są kluczowym elementem, stanowiącym o wartości przedsiębiorstw na wszystkich rynkach.

HALA AREOZOLI

Rzetelność i jakość muszą iść razem w parze. Dlatego też przy tworzeniu naszych obiektów stawiamy na współpracę z wykwalifikowanymi inżynierami, specjalizującymi się w tworzeniu obiektów przemysłowych. Przy współpracy z Wielkopolskim Przedsiębiorstwem Inżynierii Przemysłowej z Poznania powstała nowa Hala Areozoli LAKMA w Warszowicach. Obiekt posiada najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe i tym samym spełnia wszystkie zaostrzone wymogi pppoż.

CLEANROOM

Przy tworzeniu chemii profesjonalnej konieczne jest zachowanie odpowiedniego środowiska, związanego ze temperaturą powietrza i wilgotnością. Takie warunki zapewniamy w specjalnym pomieszczeniu -tzw. Cleanroomie.

CENTRUM SZKOLENIOWE

LAKMA od zawsze dba o poszerzanie kompetencji swoich pracowników i partnerów handlowych. Dlatego też stworzyliśmy profesjonalne centrum szkoleniowe, w Zgierzu przy ul. 3 maja 4. To imponujący obiekt o powierzchni 192 m2. Wewnątrz znajduje się nowoczesna sala multimedialna oraz 12 stanowisk z różnymi typami posadzek, na których można testować produkty naszych marek (min: beton, parkiet, panele, gres, gres szkliwiony, terakota, PVC, linoleum - każda z nich ma 7m2). Zapraszamy do rezerwacji

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_pro_zaplecze_techniczne_iskrzy.jpg

Zaplecze logistyczne

Jesteśmy liderem innowacji w zakresie rozwiązań logistycznych dla przemysłu środków chemicznych w Polsce. Posiadamy w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania o powierzchni 4500m2, w którym znajduje się miejsce na ponad 16000 jednostek logistycznych. Te liczby mówią same za siebie

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_pro_zaplecze_logistyczne_iskrzy.jpg

Na czym polega nasze zautomatyzowanie procesów logistycznych?

Zarządzanie procesami odbywa się z poprzez system WMS, pozwalający bez ograniczeń konfigurować wymagania Klientów Centrum Logistycznego. Nowoczesne podejście do logistyki w firmie LAKMA powoduje, że:

  • optymalizujemy koszty składowania i kompletacji wieloasortymentowej
  • dystrybuujemy towary we współpracy z największym przewoźnikami w Europie
  • posiadamy doświadczoną kadrę, gwarantującą fachową pomoc w obsłudze najbardziej złożonych procesów

To kolejny powody, aby nam zaufać. Nasze procesy ustandaryzowaliśmy w ramach działań prewencyjnych i symulacyjnych – zarówno w obszarze procedur logistycznych, informatycznych czy automatyki magazynowej. Dzięki temu gwarantujemy klientom najwyższą jakość świadczonych usług, nawet w najbardziej nieprzewidzianych wariantach obsługi operacyjnej.

Centrum logistyczne w liczbach

99,8% terminowości w zakresie realizacji wysyłek (w trybie AB)
0,002% pomyłek w zakresie kompletacji towarów
rynku
98% terminowości w zakresie dostaw przewoźnika (tryb AB)

Strefa R&D czyli labolatorium LAKMA

Receptury

Wysoka jakość naszych produktów nie jest przypadkowa. Wszystkie środki chemiczne, produkowane przez firmę LAKMA, są najpierw wielokrotnie testowe podczas prac badawczo- wdrożeniowych, prowadzonych przez wykwalifikowany zespół specjalistów laboratoryjnych. Każda seria produktów powstaje w oparciu o skrupulatnie dobrane surowce i najnowsze rynkowe trendy. Takie działanie przekłada się na dostarczanie konsumentom produktów o najwyższych standardach jakościowych i użytkowych. Zgodność z europejskimi normami sprawdzamy przy pomocy odpowiednio dobranego sprzętu pomiarowego. Dzięki temu z pełną świadomością możemy pochwalić się, że wszystkie składowe produktu (w tym surowce i opakowania) są bezpieczne dla klienta końcowego i zgodne z najnowszymi certyfikatami bezpieczeństwa i ochrony środowiska, takimi jak: ISO:9001:2015, ISO 14001:2015, BRC.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_pro_laboratorium_iskrzy.jpg

Rynki na których funkcjonujemy

mapa-ch-profi-281-29_new1.jpg

W całości polski kapitał

Od początku istnienia firmy, bazujemy tylko na własnym kapitale, dzięki czemu mamy bezpośredni wpływ na rozwój krajowej gospodarki i pełną niezależność finansową, pozwalającą wdrażać własne cele biznesowe, zgodnie z wypracowanymi strategiami, tworzonymi z myślą o potrzebach naszych partnerów i klientów indywidualnych.

lakmapro_serwis_www_poznaj_nas_lakma_.jpg